Pierwsza depilacja woskiem- pytania i odpowiedzi

 
 
 
 
Czym jest depilacja woskiem?
 
 
 
To jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy ciepłego wosku. Podczas zabiegu usuwa się łodygę włosa wraz z cebulką, dzięki czemu efekt jest znacznie dłuższy niż po goleniu. W porównaniu z innymi metodami zabiegu jest szybki i niedrogi, a efekt długotrwały. 
 
 
 
 
Jakie są metody depilacji woskiem?
 
 
 
Metoda paskowa- stosuje się w niej miękki wosk. Metoda polega na nałożeniu rozgrzanego wosku o temp 36-38̊ C na owłosioną skórę, kolejnym etapem jest przyklejenie fizelinowego paska i szybkie zerwanie. Na plastrze pozostaje wosk wraz z wyrwanymi włosami. Zabieg metodą paskową stosuje się na duże partie ciała m.in. nogi, ręce i plecy.
 
 
 
Metoda bezpaskowa- stosuje się w niej twardy wosk. Metoda polega na nałożeniu rozgrzanego wosku o temp 36-38̊ C na skórę owłosioną. Po nałożeniu należy odczekać kilka sekund, aby wosk zasechł, następnie energicznie zerwać. Zaletą wosku jest to, że nie klei się do skóry tylko do włosów przez co jest mniej odczuwalny ból. Zabieg metodą bezpaskową stosuje się na wrażliwe partie ciała m.in. na pachy i bikini.

 
 
 
 
Jaką długość powinny mieć włosy przed depilacją? 
 
 
 
Włosy powinny mieć długość od 0,5-1,0 cm to około 1,5- 2 tygodni zapuszczania włosów, chociaż to w dużej mierze zależy od predyspozycji indywidualnych. Jeżeli włosy są bardzo długie należy je przyciąć, ponieważ podczas zrywania będą dodatkowo ciągnąć. Jeżeli włosy będą zbyt krótkie wtedy część z nich nie zostanie wyrwana .

 
 
 
 
Jaka jest różnica między goleniem maszynką a depilacją woskiem?
 
 
 
Golenie polega na ścięciu łodygi włosa bez naruszenia cebulki, powoduje to że włosy szybko odrastają i są widoczne na drugi dzień, włosy stają się grube,gęste i ciemne, metody tej nie stosuje się u kobiet na twarzy.
 
 
 
 
Depilacja woskiem to metoda usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy ciepłego wosku. Podczas zabiegu usuwa się łodygę włosa wraz z cebulką, dzięki czemu efekt jest znacznie dłuższy niż po goleniu. Kolejny zabieg należy wykonać po około 4 tygodniach .Dużą zaletą depilacji woskiem, jest to że włosy po zabiegu odrastają rzadsze, jaśniejsze i delikatniejsze.

 
 
 
 
Czy depilacja woskiem boli? 
 
 
 
Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych choć nie dla każdego. Odczuwanie bólu jest zależne m.in. od progu bólu, grubości i gęstości włosów oraz cyklu miesiączkowego. Przy systematycznej depilacji ból jest mniejszy, ponieważ cebulka ulega znacznemu osłabieniu. Dla urody warto trochę pocierpieć. Dobrze, że tak rzadko!
 
 
 
 
Jak wygląda depilacja woskiem bikini brazylijskie?
 
 
 
Klientka przed zabiegiem musi się odświeżyć i założyć jednorazowe stringi. Następnie osoba wykonująca zabieg odtłuszcza skórę, aby zwiększyć przyczepność wosku, kolejnym etapem jest nałożenie rozgrzanego wosku, nakłada wosk o temperaturze 36-38̊ C poczym naciąga się skórę i energicznie zrywa wosk. Na zakończenie zabiegu nakłada się oliwkę o działaniu łagodzącym, która dodatkowo usuwa resztki wosku.

 
 
 
 
Jaka jest różnica między bikini klasycznym, bikini francuskim i bikini brazylijskim?
 
 
 
Bikini klasyczne- depilacja polega na usunięciu włosów z pachwin tak, aby włoski nie wystawały poza bieliznę
 
 
 
Bikini francuskie- polega na depilacji wzgórka łonowego tak, aby został na nim cienki paseczek. 
 
 
 
Bikini brazylijskie- polega na depilacji wszystkich włosów ze wzgórka łonowego, warg sromowych oraz między pośladkami. Istnienie możliwość zostawienia paseczka na wzgórku wg upodobań klientek.

 
 
 
 
Jaki jest efekt po depilacji woskiem?
 
 
 
Włosy usuwane systematycznie ulegają osłabienie i przerzedzeniu. Włosy często są jaśniejsze, cieńsze i delikatniejsze, a skóra pozostaje gładka. Dodatkowym atutem jest to żena skórze nie ma widocznych czarnych prześwitujących cebulek jak po goleniu.

 
 
 
 
Jak długo utrzymuje się efekt po depilacji woskiem? 
 
 
 
Efekt utrzymuje się od 3-6 tygodni .

 
 
 
 
Jakie są zalecenia przed zabiegiem depilacji woskiem?
 
 
 
• 3 dni przed zabiegiem należy wykonać peeling
 
 
 
• 3 dni przed zabiegiem nie należy się opalać na słońcu oraz w solarium
 
 
 
• przed wizytą nie należy stosować kremów, balsamów ani oliwek w miejscu w którym  będzie wykonywany zabieg
 
 
 
• włosy powinny mieć długość 0,5-1,0 cm

 
 
 
 
Jakie są zalecenia po depilacji woskiem? 
 
 
 
• 3 dni po zabiegu nie należy się opalać
 
 
 
• 3 dni nie można pływać na basenie 
 
 
 
• 3 dni nie można korzystać z sauny
 
 
 
• w dniu depilacji nie zaleca się kąpania w gorącej wodzie
 
 
 
• W celu złagodzenia podrażnienia można użyć preparatu przyspieszającego regenerację skóry polecamy Żel Aloesowy firmy Velona który nawilża i łagodzi podrażnienia skóry do nabycia w naszym salonie. Pojemność 50 ml cena 27 zł. Drugim preparatem 
 
 jest Vital Derm PH Krem do stosowania po depilacji. Przywraca naturalne PH skóry, redukując podrażnienia. Działa również nawilżająco. Może być stosowany jako balsam pielęgnujący skórę wrażliwą. Zawiera ekstrakt ryżowy i wyciąg z ruszczyka o działaniu kojącym i łagodzącym. Pojemność 200 ml cena 64 zł
 
 
 
• Można zastosować preparaty opóźniające porost włosów, dzięki czemu wydłuży się czas pomiędzy depilacjami
 
 
 
• Jeżeli miałeś depilację pach w tym samym dniu nie stosuj antyperspirantu
 
 
 
• Jeśli miałeś depilację twarzy w tym samym dniu nie stosuj fluidu oraz pudru
 
 

 
 
Jak długo utrzymuje się podrażnienie?
 
 
 
Podrażnienie występuje bezpośrednio po zabiegu. Podrażnienie skóry znika do dwóch dni, aby przyspieszyć regenerację skóry polecamy:
 
 
 
• Żel Aloesowy firmy Velona który nawilża i łagodzi podrażnienia skóry do nabycia w naszym salonie. Pojemność 50 ml cena 27 zł. 
 
 
 
• Vital Derm PH Krem do stosowania po depilacji. Przywraca naturalne PH skóry, redukując podrażnienia. Działa również nawilżająco. Może być stosowany jako balsam pielęgnujący skórę wrażliwą. Zawiera ekstrakt ryżowy i wyciąg z ruszczyka o działaniu kojącym i łagodzącym. Pojemność 200 ml cena 64 zł
 
 
 
• Krem łagodzący Gold 4- krem łagodzący tonizuje i zapobiega zaczerwienieniu i podrażnieniu skóry, łagodzi ból po depilacji. Pojemność 200mk cena 42 zł
 
 

 
 
Jakie są przeciwwskazania do depilacji woskiem?
 
 
 
• Cukrzyca
 
 
 
• Zapalenie żył
 
 
 
• Żylaki
 
 
 
• Stany zapalne
 
 
 
• Zakażenia bakteryjne, grzybicze i wirusowe
 
 
 
• Epilepsja
 
 
 
• Łuszczyca
 
 
 
• Rany na skórze
 
 
 
• Słaba krzepliwość krwi
 
 
 
• Alergia
 
 
 
• Zbyt krótkie włosy
 
 
 
• Skóra bezpośrednio po opalaniu
 
 
 
 

Co mogę zrobić, aby mi włosy nie wrastały?
 
 
 
Aby uniknąć wrastaniu włosów należy stosować peelingi 2 razy w tygodniu i używać ostrej gąbki podczas kąpieli. Skórę należy systematycznie nawilżać w miejscu depilowanym, aby nie dopuścić do przesuszenia skóry, które sprzyja wrastaniu włosów. Jeżeli pomimo tych czynności nadal mamy problem należy zastosować preparat o działaniu złuszczającym. Polecamy preparat o nazwie Folisan, który w swoim składzie zawiera kwas acetylosalicylowy o działaniu złuszczającym i przeciwzapalnym. Preparat jest również zalecany dla mężczyzn u których występuje podrażnienie skóry oraz zapalenie okołomieszkowe po goleniu. Produkt można zakupić w naszym salonie.

 
 
 
 
Jak spowolnić odrastanie włosów?
 
 
 
Na rynku istnieją specjalne preparaty o działania spowalniającym porost włosów. W naszym salonie proponujemy specjalistyczne preparaty:
 
 
  • Depil Mousse firmy Depileve- Lekka pianka wzbogacona ekstraktem z papai i wyciągiem z lukrecji o aktywnym działaniu kojącym oraz montol, który odświeża i chłodzi skórę. Opóźnia proces odrastania włosa - włos staje się delikatniejszy i cieńszy. Należy stosować codziennie po kąpieli. Pojemność 200ml cena 68 zł
 
 
  •  
  • Serum Gold Concentrate firmy Depileve - ampułki Preparat do codziennego stosowania po zabiegu depilacji. Włosy odrastają wolniej i jest ich mniej. Preparat polecany szczególnie w przypadku włosów twardych i mocnych. Serum w ampułkach zawiera witaminę E oraz wyciąg z papai. Znacznie osłabia cebulki włosowe, sprawiając że włos odrasta jaśniejszy i cieńszy. Stosować codziennie po kąpieli. Pojemność jednej ampułka 10ml cena 15 zł, 10szt cena 135 zł
EPILFREE- system trwałej redukcji owłosienia


 

DEPILACJA WOSKIEM+ EPILFREE - profesjonalny i bezpieczny system trwałej redukcji owłosienia oparty na kompleksie aktywnych wyciągów roślinnych.

 

EpilFree używa najnowszych zaawansowanych osiągnięć naukowych, aby zaoferować efektywną i przystępną cenowo metodę redukcji niechcianego owłosienia dla każdej płci, rasy, koloru i typu włosów. Żadna inna metoda depilacji nie jest tak skuteczna dla WSZYSTKICH typów skóry i włosów.

 

 
Bezpośrednio po depilacji woskiem stosujemy innowacyjną metodę, która umożliwia uzyskanie lepszego i trwalszego efektu. Epilfree opiera się na zastosowaniu aktywatora, który rozszerza pory czterokrotnie i ułatwia penetrację składników aktywnych. Następnie wykorzystywany jest toner Epilfree, który działa bezpośrednio na korzeń włosa. Dzięki temu zapobiega poliferacji komórek. Długość zabiegu waha się pomiędzy 5-8 min.  Wszystko zależne jest od powierzchni, która ma być poddana depilacji. Zabieg jest bezbolesny oraz bezpieczny.

 
 
  • F-Epilderm firmy Chantarelle Krem do skóry twarzy i szyi spowalniający odrost włosa, redukujący niepożądane owłosienie, z kompleksami roślinnymi zmiękczającymi, nawilżającymi, łagodzącymi i antybakteryjnymi. Zawiera PILHIB - składnik aktywny powodujący denaturację białek włosa (cebulki włosa) poprzez wnikanie do mieszków włosowych, redukując odrost łodygi włosowej. Formuła aktywna zawiera dodatkowo mocznik oraz roślinne ekstrakty zmiękczające, rozjaśniające, łagodzące i antybakteryjne z hamamelisu, białej lilii, nagietka, łopianu, szałwii, alg Wakame, kurkumy, papai. Krem zawiera także chłodzący i łagodzący mentol. Pojemność 50 ml cena 165 zł
Sposób użycia: Stosować systematycznie wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy i/lub szyi na obszary dotknięte problemem nadmiernego owłosienia, najlepiej po depilacji, do uzyskania pożądanych efektów. Zalecany w aplikacji po zabiegach depilacji w pielęgnacji domowej.

 
 
  • B-Epilderm firmy Chantarelle- Balsam do ciała spowalniający odrost włosa i redukujący niepożądane owłosienie, z kompleksami roślinnymi zmiękczającymi, nawilżającymi, łagodzącymi i antybakteryjnymi. Zawiera PILHIB - składnik aktywny powodujący denaturację białek włosa (cebulki włosa) poprzez wnikanie do mieszków włosowych, redukując odrost łodygi włosowej. Formuła aktywna zawiera dodatkowo nawilżający mocznik, łagodzącą alantoinę oraz antybakteryjne, zmiękczające, łagodzące ekstrakty z ogórecznika, lnu, kasztanowca, szałwii, papai, alg Wakame. Pojemność 200ml cena 158zł
Sposób użycia: Stosować systematycznie rano i wieczorem na oczyszczoną skórę ciała, najlepiej po depilacji, do uzyskania pożądanych efektów. Zalecany szczególnie po zabiegach depilacji w pielęgnacji domowej.©2014 Źródło Piękna. All Rights Reserved.

OFERTA  |  O SALONIE  |  PERSONEL  |  PROMOCJE  |  GALERIA  |  PORADY  |  KONTAKT

Projekt i wykonanie: Luk-Art.pl